Cím: 3300 Eger, Eszterházy tér 1. Tel.: (36) 520-400/2336, E-mail: pkk@uni-eszterhazy.hu

Jelentkezz te is a Tanítsunk Magyarországért kurzusra!

Utolsó módosítás: 2021. május 11.

Meghirdettük a Tanítsunk Magyarországért! Mentor-hallgató képzés 2 kredites szabadon választható kurzust (NBP_PS011G2). A kurzus tömbösítve, pénteki napokon kerül megtartásra.

A kurzus felkészítést nyújt a Tanítsunk Magyarországért programra, amelynek célja hátrányos helyzetű településeken működő iskolák 7. osztályos diákjainak mentorálása. A mentorok feladata, hogy megmutassák a tanulóknak a településen túli világ izgalmait és lehetőségeit – az állatkertet, a múzeumot, a középiskolákat, a vállalkozásokat, hogy lássák, hányféle foglalkozásból, hányféle jövőből választhatnak. Egy mondatban összefoglalva: segítsék őket abban, hogy képesek legyenek kihozni magukból a maximumot.

A Tanítsunk Magyarországért! Mentor-hallgató képzés (TM1) arra készít fel, hogy tudatos, tervezett, felkészült módon vegyenek részt a leendő mentorok a diákok mindennapjaiban.

A TM1 kurzus elvégzése után lehetőség van a mentorálásra az alábbi feltételekkel:
- TM2 kurzus felvétele
- TM táborban/élménynapon való részvétel

Amit nyerni lehet:
- 30 000 Ft-os ösztöndíj
- 10 000 Ft a tanulóknak szervezett programokra
- TM utazási kártya, ami ingyenes utazást biztosít
- sok tapasztalat, élmény

Legyél te is mentor!!!