Teqball asztalok a TM programban résztvevő iskolákban

A kormányzat azért hozta létre a Tanítsunk Magyarországért programot, hogy egyetemista mentorok segítségével segítse kibontakozni a munka- és továbbtanulási lehetőségektől távoli kistelepüléseken élő tehetségeket.

„A tehetséggondozást segíti, ha a gyerekek a képességeiket fejlesztik a teqballasztal mellett, a korrepetálások során, vagy a Tanítsunk Magyarországért Kártya révén, amellyel ingyen utazhatnak országszerte mentoraikkal" - mondta György László államtitkár.

Országszerte 58 általános iskola és 7 egyetem kap egyedi Teqball asztalokat, ami amellett, hogy magyar találmány, nagyon sokféle sportolási lehetőséget nyújt. Ez jól illeszkedik a kormány törekvéseihez, az egészséges életmód népszerűsítéséhez.

Az egyetemünkhöz tartozó öt iskola is kapott teqball asztalt. Kömlőn Szentkirályi Alexandra
kormányszóvivővel adtuk át az asztalt a Sütő András Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagiskolája tanulóinak.

A jó hangulatú átadó programon a tanulók és mentorok kipróbálhatták Dr. Hankó Balázs államtitkárral és a meghívott sportolókkal a közös mozgás örömét.

Az asztalt azóta is sikeresen használják a mentorok, mentoráltak. Remek szórakozás, és újdonság is a kisdiákok számára.