A TM program minden nehézség ellenére folytatódik

A Pedagógusképző Központ koordinációjában zajlik a Tanítsunk Magyarországért program, amely arra vállalkozott, hogy hátrányos helyzetű településeken működő iskolák hetedikes tanulóit segíti a sikeresebb iskolai megfelelésben, a jövőjük tervezésében, az egyéni fejlődésben.

Az előző félévben szeminárium keretében készültek fel a mentorok a feladatra, ebben a félévben már zajlik a mentorálás. A vírushelyzet eléggé nehéz feladat elé állítja a program résztvevőit. Új, innovatív online megoldásokat kell találni, de a személyes találkozás is nagyon fontos marad. A mentoráltak egy része nem rendelkezik internettel, vagy eszközzel, amin a kapcsolat tartható lenne, így a személyes jelenlét felértékelődik. A Tankerületek engedélyezték a hallgatók iskolákba való bejárást, így az egyetemi on-line oktatás idején is van lehetőség programok szervezésére, a tanulásban való segítségre, vagy épp a jó hangulatú együttlétre.

Az egyetemünk mentorai nagyon lelkesek, kreatívok és az iskolák visszajelzései is pozítvak.